• Anubis-Online-Alis-veris-sitesi
Haberler > Mezoterapi Nedir? > 
« Geri

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi

Büyüme faktörleri ve biyomimetik peptitlere (doğal özdeş moleküller )sahip en etkili aktif maddelerin sinerjisiyle formule edilmiş güçlü kokteyler Anubismed`i en gelişmiş medikal ve estetik tedavilerin öncüsü konumuna yükseltmiştir.

Büyüme faktörleri;

* Hücreler arası iletişimde önemli rol oynayan çoklukla protein doğasına sahip aktifler seti.

* Hücre çoğalmasını ve/veya gelişmesini teşvik etmek için hücre yüzeyindeki belirli reseptörlere bağlanırlar.

Biyomimetik Peptitler;

* Yapısal olarak ciltte bulunan eşdeğer aminoasit zincirleri, bu zincirlerin dizilim fonksiyonlarını belirler.

* Süreçlere kataliz olarak dahil olurlar. Hücre iletişimin müdahili yada engelleyicisi olurlar.

* Diğer fonksiyonların yanında metabolik süreci aktive ederler.

Anubis`in Anubismed Kategorisinde sunduğu mezoterapi ürünleri;

* Cilt rengini açıcı tedavi (asb) ciltteki genel pigmentasyon düzensizliklerin tedavisinde kullanılan bir koktelyldir. Tirozinaz enziminin aktivitesi engeller. Cilt lekelerinin kaybolmasında etkilidir.

Cilt yenileyici tedavi (asr)  yüksek hyaluronik asit oranı ve 50 nin üzerinde aktif içeriği ile hücre çoğalmasını ve ham sentezini arttıran anti aging koktelydir, kırışıklık, geniş gözenek, gibi tedavilerde etkilidir.

* Saç kaybı tedavisi (ahl ) 50 den fazla aktif içeriğe sahip saç kaybı koktelydir. Erkek ve kadınlarda saç kaybı, cansız saç tedavisinde etikili olarak saçın kalınlığını ve hacmini arttırır. Saç dökülmesini yavaşlatır. Saçın büyümesini tetikler.

* Selülit tedavisi (alr ) Güçlü maddeler ile formule edilen anti selülit tedavisidir. Yağ yakmını teşvik eder vücudun düzgün hat ve konturlere sahip olmasını sağlar. Portakal kabuğu görünümden uzaklaştırır.